Ako točiť, keď nemôžete točiť?

Autor: Martin Motáček|Dátum: 22. mája 2020

Zo dňa na deň sme sa ocitli doma. Zo dňa na deň nám zakázali stretávať sa, chodiť do práce či natáčať spoty. Kto iný ako 365 banka (ktorá má vo svojom claime „Today’s bank“) by sa mal dokázať okamžite adaptovať? 

Niekde medzi agentúrou a sťahovaním na home office sme si s klientom schvaľovali, ako čo najlepšie reagovať na aktuálnu situáciu. Každá kríza je predsa príležitosť, a tak keď si v 365-ke dokážete založiť účet z obývačky, prečo by ste tam nemohli natáčať aj reklamné spoty? Techniku na to má už každý a po novom aj kopu času. Za 12 dní sme boli on air

Od schválenia konceptu neprebehli ani dva týždne a štartovali sme kampaň. Pripravili sme web, kam sme smerovali komunikáciu, 4 rôzne scenáre – rozkreslené do podrobných storyboardov, tipy a triky, ako pracovať s technikou, so zábermi, svetlom… Spustili sme online kampaň a potom to prišlo. Rodiny v karenténe sa chytili výzvy a začali posielať svoje výtvory. Okej, je pravda, že v začiatkoch sme rátali aj s backupom a držali sme pol agentúry a produkcie v pohotovosti (priestor v telke už bol zabookovaný), nakoniec nám však prišlo vyše 70 parádnych príspevkov, z ktorých sršala dobrá nálada a rodinná zábava.

Vedeli sme, že sa zabavíme

Zo všetkých videí, ktoré sme dostali, sme nakoniec vybrali až tucet, ktorý sa dostal do televízie. Niektorým sme postprodukčne pomohli.

a pri niektorých to ani nebolo treba!

K tomu sme rozvinuli celý vejár ďalších komunikačných kanálov: Na Youtube sa hlasovalo o poslednom spote, na sociálnych sieťach sme postovali tipy, ako si vyrobiť rekvizity.

V PR a na blogu sme pracovali priamo s výhercami, ich príbehom a making of materiálom.

Korona kampaň, ktorá nepotrebovala rúška, nestonala a nelamentovala, ale realtime reagovala na jednoduchý insight, bola na svete. Produkt – založenie účtu jednoducho cez appku, sme odkomunikovali hravo, ľahko a s úsmevom – aj v ťažkých časoch.

Podcast na túto tému nájdete tu.

Podobné články

Philippine Singles And Methods To Satisfy Them

Articles Cr Visa for australia The minimal salary of a person who should become a mentor for his foreign partner is round $22, 887. Also, which means the leader is a Citizen of the us who has a green card. A Filipina bride-to-be will always find a answer to any downside to be a outcome […]

Čítať viac

A Secret Weapon For Online Casino Mr Guarantee

The loyalty program with points designed for bets, amounts, statuses and particular privileges for top level rollers relating to the portal is absolutely not mentioned. Buyers obtain a weekly 5% procuring as much as five hundred Canadian dollars. As one can easily see, cryptocurrencies can be an likelihood with Mister. Bet Betting house, making it […]

Čítať viac