Ako točiť, keď nemôžete točiť?

Autor: Martin Motáček|Dátum: 22. mája 2020

Zo dňa na deň sme sa ocitli doma. Zo dňa na deň nám zakázali stretávať sa, chodiť do práce či natáčať spoty. Kto iný ako 365 banka (ktorá má vo svojom claime „Today’s bank“) by sa mal dokázať okamžite adaptovať? 

Niekde medzi agentúrou a sťahovaním na home office sme si s klientom schvaľovali, ako čo najlepšie reagovať na aktuálnu situáciu. Každá kríza je predsa príležitosť, a tak keď si v 365-ke dokážete založiť účet z obývačky, prečo by ste tam nemohli natáčať aj reklamné spoty? Techniku na to má už každý a po novom aj kopu času. Za 12 dní sme boli on air

Od schválenia konceptu neprebehli ani dva týždne a štartovali sme kampaň. Pripravili sme web, kam sme smerovali komunikáciu, 4 rôzne scenáre – rozkreslené do podrobných storyboardov, tipy a triky, ako pracovať s technikou, so zábermi, svetlom… Spustili sme online kampaň a potom to prišlo. Rodiny v karenténe sa chytili výzvy a začali posielať svoje výtvory. Okej, je pravda, že v začiatkoch sme rátali aj s backupom a držali sme pol agentúry a produkcie v pohotovosti (priestor v telke už bol zabookovaný), nakoniec nám však prišlo vyše 70 parádnych príspevkov, z ktorých sršala dobrá nálada a rodinná zábava.

Vedeli sme, že sa zabavíme

Zo všetkých videí, ktoré sme dostali, sme nakoniec vybrali až tucet, ktorý sa dostal do televízie. Niektorým sme postprodukčne pomohli.

a pri niektorých to ani nebolo treba!

K tomu sme rozvinuli celý vejár ďalších komunikačných kanálov: Na Youtube sa hlasovalo o poslednom spote, na sociálnych sieťach sme postovali tipy, ako si vyrobiť rekvizity.

V PR a na blogu sme pracovali priamo s výhercami, ich príbehom a making of materiálom.

Korona kampaň, ktorá nepotrebovala rúška, nestonala a nelamentovala, ale realtime reagovala na jednoduchý insight, bola na svete. Produkt – založenie účtu jednoducho cez appku, sme odkomunikovali hravo, ľahko a s úsmevom – aj v ťažkých časoch.

Podcast na túto tému nájdete tu.

Podobné články

Adult Sex Talk Guidelines & Guide

Articles How A Whole lot Money Could you Get Paid To Sext? Yep, But Whats In A Sexual Chat To me? Free Of Charge Intimacy Chat View This 1080 p Video Only On Pornhub Premium The multi-cam rooms can be a bit daunting at initially but are quite a superior way to interact though of […]

Čítať viac

The best way To Care For Italian Women of all ages For Matrimony.

“Italy is significantly behind the remainder worldwide in its enjoy of girls, ” she told the press of her native region. If your granparents approve, they will want to assist you and husband out whenever they may. Many Italians, significantly older generations, currently have second residences at the seaside or in the mountains for the […]

Čítať viac